Wybieramy dobry skup samochodów używanych

Kupując używane auto jesteśmy zazwyczaj bardzo ostrożni. Oszustów na rynku wtórnym samochodów nie brakuje, więc niezwykle dokładnie sprawdzamy każdy szczegół transakcji. Bardzo często korzystamy również z pomocy fachowców. Podobną ostrożność powinniśmy zachować zbywając używany pojazd. Bez znaczenia, czy sprzedajemy go osobie prywatnej, czy korzystamy z usług skupu samochodów używanych.

Bezpieczna sprzedaż auta

Niestety, w trakcie sprzedaży samochodu również może dojść do nieprzyjemnych sytuacji, których na pewno chcielibyśmy uniknąć. Najbardziej powszechną próbą oszustwa jest płatność przelewem, który ostatecznie nigdy nie trafia na konto sprzedającego. Po sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży kupujący stwierdza, że nie ma wystarczającej sumy i proponuje dokonanie przelewu bankowego. Może nawet zrobić to przy nas. Oszuści mają swoje sposoby na to, aby pieniądze nie wpłynęły jednak na nasze konto. Najlepszym zabezpieczeniem jest płatność gotówkowa albo wpłata gotówki bezpośrednio na nasze konto.

Zadbajmy o właściwe sporządzenie umowy. Muszą znaleźć się na niej pewne podstawowe dane. Bez nich umowa będzie po prostu nieważna. Dane kupującego spisujmy zawsze z dokumentu potwierdzającego tożsamość. Nie zgadzajmy się pod żadnym pozorem na wpisanie do umowy danych innej osoby, niż ta, której faktycznie sprzedajemy auto. Nie wpisujmy na dokumencie także innej daty sprzedaży.

Wybór skupu aut

Na rynku samochodów używanych nie brakuje firm zajmujących się skupem aut. Znajdziemy je praktycznie w każdej większej miejscowości. Wpisując do wyszukiwarki internetowej skup aut Szczecin, Wrocław czy Katowice, otrzymamy mnóstwo wyników. Wybierajmy zawsze firmę sprawdzoną, działającą od dłuższego czasu, polecaną przez innych sprzedających. Sprzedaż auta w takiej formie zapewni nam nie tylko bezpieczeństwo, ale i najwyższą cenę. Mniejsze skupy działające lokalnie nie są w stanie zaoferować nam zbyt wysokich stawek. Mają, bowiem mocno ograniczone budżety. Sprzedaż samochodu w sprawdzonym skupie np. autoskup-szczecin.pl pozwoli nam przy minimalnym zaangażowaniu szybko pozbyć się używanego pojazdu. Co istotne, gotówkę otrzymamy do ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *