Wszystko co musisz wiedzieć o wynajmowaniu projektorów

Dzisiaj sprzęt komputerowy i różnego rodzaju elektronika to w zasadzie nieodzowne sprzęty służące do organizacji różnorodnych prezentacji, przyjęć, wykładów, konkursów czy promocji. Niestety profesjonalny sprzęt komputerowy, projektory i ekrany LCD czy też plazmowe są najczęściej bardzo drogie, a kupno całego sprzętu wyłącznie na jedną lub dwie prezentacje mija się zwyczajnie z celem, przede wszystkim ze względów finansowych. Co wtedy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu od profesjonalnej firmy, jednak należy mieć na uwadze kilka spraw.

Projektor multimedialny to dzisiaj niezbędne narzędzie prezentacyjne używane podczas przedstawiania ofert, szkoleń, targów, seminariów oraz różnego rodzaju konferencji. Zależnie od tego, do jakich zadań planujemy wykorzystać projektor warto dokładnie określić parametry techniczne urządzenia tak, aby sprostało naszym oczekiwaniom. Projektor do kina domowego nie sprawdzi się w salach konferencyjnych, a z kolei ten przenośny niekoniecznie nada się do wyświetlania multimediów.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając projektor multimedialny powinniśmy zwrócić uwagę na 5 podstawowych parametrów, czyli na technologię przetwarzania obrazu, rozdzielczość, jasność, kontrast oraz żywotność lampy. Pozostałe czynniki, które pozwolą wybrać nam optymalne urządzenie to wielkość rzucanego obrazu, odległość projekcji, korekcja efektu trapezowego oraz poziom hałasu.

Gdzie szukać sprzętu?

Wynajem projektorów multimedialnych jest świetną alternatywą dla tych, którym kupno tych sprzętów zrujnowałoby budżet, a ich przydatność jest wyłącznie jednorazowa. Okazji do użycia takiego sprzętu nie zdarza się wiele, a koszty związane z magazynowaniem i amortyzacją starzenia się tego typu urządzeń są ogromne. Po co zatem wydawać tysiące złotych na sprzęt, którego nie będziemy używać, skoro można go wypożyczyć za niższe pieniądze? W sieci znajdziemy wiele firm, które oferują swoje usługi z zakresu wynajmu sprzętu. Najlepiej jednak szukać wśród takich firm, które zajmują się również obsługą eventów przy wykorzystaniu najnowszych technologii, jak np. https://szok.biz/technika. Ten energiczny krakowski zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży oferuje swoją wiedzę i pomoc przy doborze jak najlepszego projektora multimedialnego do danego wydarzenia, tak aby wszystko przebiegało jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *