Wszystko, co musisz wiedzieć o kursie baristycznym?

Marzysz o otworzeniu własnej kawiarni? Chcesz rozwijać swoje umiejętności lub po prostu zostać baristą? W takim razie powinieneś zapisać się na profesjonalny kurs baristyczny, który przygotowany jest po to, aby ekspres, młynek i latte art nie budziły już paniki. Lata doświadczenia, dobra metodologia i fachowa wiedza skutkują filiżanką przepysznej kawy. Dobry kurs otworzy przed wami nowe perspektywy.

Oczywiście poza fajnym fartuszkiem, codzienną filiżanką kawą najlepszej jakości i niszową pasją, kurs taki sprawia, że można jeszcze całkiem nieźle zarobić i mieć pracę, którą się kocha. Z tego względu, że środowisko baristów jest dosyć zamknięte, warto brać udział w różnych spotkaniach ze specjalistami. Dzięki temu można wejść do tego zacnego grona a zdobycie zaufania popartego wiedzą i umiejętnościami ułatwia zdobywanie kolejnych zleceń i pracy. Dlatego świetnym pomysłem jest branie udziału w profesjonalnych szkoleniach i kursach.

Jak znaleźć kurs?

W sieci jest sporo ofert rozmaitych kursów i szkoleń dla baristów, trzeba jednak dokonać starannej selekcji. Znajdziemy nawet na kursy online, dzięki którym nie musimy nawet wstawać od biurka, żeby cieszyć się tytułem baristy. Co z tego, skoro najważniejsza jest wiedza praktyczna, bez której nie będziemy w stanie oczarować klientów i przyszłych pracodawców swoimi umiejętnościami. Możemy poszukać szkolenia blisko miejsca zamieszkania, wpisując w wyszukiwarkę: „kurs baristy Opole” lub przejrzeć ofertę na http://coffeebreak.pl.

Korzyści

Warto wiedzieć, że dobry barista może liczyć na stabilne wynagrodzenie w kawiarni i solidne napiwki, a to dopiero wierzchołek góry kawowej. Jeśli nasze umiejętności będą stale się polepszać, a zaparzana przez nas kawa będzie wyjątkowo dobra, to będziemy w stanie bardzo szybko zwiększyć popularność kawiarni i zacząć zarządzać zespołem baristów jako np. head barista. Wówczas nasze zarobki wrosną, a CV zacznie nabierać coraz ciekawszych barw. Co więcej, barista może zarabiać także na eventach. Różnego rodzaju firmy kawowe, jak Coffeebreak, obsługują konferencje, festiwale oraz różne imprezy okolicznościowe. W tym celu wynajmują najlepszych baristów po to, aby zachwycić gości doskonałą i aromatyczną kawą. Przy takim zleceniu barista może liczyć na dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu. Prawda, że kariera baristy brzmi ciekawie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *