Trzy rzeczy, które mogą mieć wpływ na jakość monitorowania

Czy telewizja przemysłowa, którą właśnie zainstalowaliśmy w swojej firmie działa skutecznie? Jeśli nie możemy znaleźć kilka źródeł problemów. Na jakość zdalnego monitorowania mogą wpływać zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Jakość twoich kamer CCTV

Zła jakość sprzętu może prowadzić do niemożności zidentyfikowania jakichkolwiek intruzów. Podczas gdy przestępcy często próbują zasłaniać swoje twarze, możliwe jest zidentyfikowanie ich za pomocą detali, które są zwykle możliwe do uchwycenia tylko przy wysokiej jakości nagrań. Oświetlenie i umiejscowienie kamer również ma duży wpływ na łatwość identyfikacji intruza.

Lokalizacja kamer

Posiadanie kilku kamer to świetny pomysł, ale jeśli żadna z nich nie jest skierowana na główne wejście lub wyjście, system monitoringu wizyjnego nie spełni dobrze swojego zadania. Zanim zdecydujemy się na montaż kamer, powinniśmy stworzyć plan budynku i wyznaczyć najważniejsze obszary do nadzoru.

Połączenie internetowe

Niezawodne połączenie internetowe oznacza stały zasięg. Nie zdarzą się, zatem sytuacje utraty bezpieczeństwa wynikające z przerwania połączenia internetowego. Znalezienie niezawodnego zdalnego systemu monitorowania i pewnego połączenia z Internetem ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa firmy przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *