Studio Światła Bercal. Oświetlenie zewnętrzne.

Zastosowanie oświetlenia zewnętrznego może całkowicie odmienić otoczenie naszego domu i podkreślić piękno ogrodu. Bercal Kraków oferuje bardzo szeroki wybór rozmaitych opraw oświetleniowych. Dzięki temu możemy w dowolny sposób kształtować charakter swojego ogrodu i wpływać na jego wygląd.

Zewnętrzne oprawy oświetleniowe w ofercie sklepu Bercal

Wśród wielu rodzajów lamp zewnętrznych oferowanych w Studio Światła Bercal możemy wyróżnić lampy słupkowe. Warto umieścić je wzdłuż ścieżek i chodników, aby zaznaczyć główne szlaki w ogrodzie. Jeżeli zależy nam na oświetleniu większej powierzchni, wybierzmy latarnie, które osiągają sporą wysokość nawet kilku metrów.

Bercal.pl oferuje także kinkiety. Tego rodzaju oprawy montuje się głównie na elewacji domu i altany. Często spotykamy je również przy bramkach, furtkach oraz na słupkach wjazdowych przy bramie. Oprócz tego, że zapewniają światło, mogą stanowić fantastyczny element dekoracyjny.

Oprawy najazdowe doskonale komponują się z powierzchnią kostki brukowej. Te okrągłe, kwadratowe lub prostokątne lampy służą do podświetlania tarasów oraz podjazdów. Oferowane przez Bercal oprawy najazdowe charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, zarówno tych o charakterze mechanicznym, jak i czynników atmosferycznych Przede wszystkim, są odporne na uderzenia oraz duże naciski. Są także wodoodporne.

Oprócz opraw montowanych w podjazdach, w Bercal.pl znajdziemy także lampy do zabudowy, które osadza się w ścianach budynku, w podbitkach oraz podwieszanych sufitach np. na tarasie. Mogą zapewnić niezwykłą iluminację całego budynku, podkreślając jego walory architektoniczne.

Nieocenione w ogrodzie są również reflektory. Montuje się je do ściany budynku, ale również ustawia na trawnikach. Wyróżniamy wśród nich modele przenośne oraz lampy montowane na stałe z ruchomą głowicą. Za ich pomocą możemy podkreślić istotne elementy architektury ogrodowej.

Rola światła w ogrodzie

Wybierając oświetlenie zewnętrze warto poświęcić sporo uwagi doświetleniu wjazdu, wejścia i ścieżek. Chodzi o bezpieczeństwo domowników korzystających z ogrodu po zmroku lub wracających do domu późną porą. Nie możemy zapominać jednak o dekoracyjnej roli oświetlenia ogrodowego. Światło tworzy nastrój, buduje magiczną atmosferę ogrodu, sprawia, że wieczorne spacery po ogrodzie stają się źródłem relaksu i odprężenia. Oświetlenie powinno być na tyle jasne, aby zapewnić bezpieczeństwo, ale niezbyt ostre. Nie chcemy przecież, aby nasza posesja wyglądała, jak stadion sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.