Pralnica przemysłowa

Pralnica przemysłowa to urządzenie składające się tak jakby z kilku pralek przemysłowych. Służy do prania w warunkach, gdzie poddawana jest duża ilość rzeczy. Wykorzystywane są w m.in.: w hotelach, szpitalach. Jest to znana technologia na mokro, czyli z wykorzystaniem wody i detergentów. Proces prania polega na kilku etapach. Zacząć należy od odpowiedniego przygotowania wsadu, jego segregacji, zabezpieczeń, oddzielenia na podstawie odpowiednich plam, zabrudzeń. Później umieszczenie prania oraz detergentu lub środka piorącego w odpowiednim miejscu pralnicy.

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest wybranie odpowiedniego programu piorącego, który jest bardzo ważny dla rodzaju tkanin oraz stopnia zabrudzenia. Po zakończeniu prania nie wolno zapomnieć o wyciągnięciu wsadu. Wszystkie etapu procesu prania, czyli pranie właściwe, płukanie, odsączanie oraz suszenie działają automatycznie, bez naszego udziału. Jednak jest możliwość ręcznej ingerencji w proces prania.Na rynku jest duży wybór pralnic przemysłowych. Maszyny różnią się wielkością oraz wykorzystaniem, przeznaczeniem do różnych pralni. Najbardziej popularna jest pralnica tunelowa, odpowiednia do dużych pralni, do wykonywania dużych ilości prań. Analizując pralki przemysłowe przedstawia się, że są to urządzenia niezwykle wydajne i działają zautomatyzowanie. Pralnice tunelowe zawierają komory, przez które przemieszcza się wsad. Zaczyna się od komory wstępnej, później komora prania zasadniczego, następie komora neutralizacji (czyli dezynfekcji), następnie wsad przesuwa się pod specjalną prasą do suszarek i na końcu prasowanie. Pralnice tunelowe zostały stworzone w latach sześćdziesiątych. Z biegiem czasu stały się nowocześniejsze, wydajniejsze, efektywniejsze oraz oszczędniejsze. Wydajność pralnicy wiąże się z dużą ilością wsadu od 250 do 5000 kilogramów.

Oszczędność w maszynach jest możliwa dzięki nowatorskim rozwiązaniom takim jak: inteligentny bilans wody (umożliwia kontrolę zużywanej wody), czy system sterowania i zarządzania informacjami. Innym dość znanym modelem pralnicy jest pralnico wirówka, która łączy dwa etapy procesu prania (pranie zasadnicze oraz wirowanie). Ważnym elementem konstrukcyjnym są dość sporych rozmiarów podziurkowane żebra zbierające, przyczyniające się do odpowiedniego spadu wsadu i jednocześnie ułatwia prawidłowe napowietrzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.