Jak dobrać wyposażenie do pralni?

Nowa pralnia to miejsce, które trzeba nie tylko ładnie urządzić, ale tez odpowiednio wyposażyć. Co do wyposażenia pralni to możemy to zrobić sami, albo możemy zlecić takie zadanie wyspecjalizowanym firmom. Tego rodzaju firmy zazwyczaj są przedstawicielami producentów renomowanych maszyn pralniczych, które proponują nie tylko ciekawą ofertę na ich zakup, serwisowanie, konserwację, ale pokazują także całościową ofertę wyposażenia – maszyny pralnicze, akcesoria pralnicze, meble, artykuły do pakowania, reklamy itd.

Każde wyposażenie komponuje się pod potrzeby konkretnej pralni, jej rodzaj, wielkość, położenie i specyfikę. Całkiem inne maszyny, inne wyposażenie pralnicze będzie potrzebne w pralni chemicznej, która z definicji nie jest zbyt obszerna i obsługuje zazwyczaj klientów indywidualnych, a inne wyposażenie dobiera się dla pralni wodnej, która z reguły działa na większą skalę i obsługuje klientów instytucjonalnych, takich jak na przykład szpitale czy hotele.

Jednak zarówno dla pralni wodnej, jak i dla pralni chemicznej zdecydowanie najdroższym oraz najważniejszym składnikiem wyposażenia są maszyny pralnicze. Nie da się ukryć, że maszyny pralnicze są sercem każdej pralni, a od ich wielkości, wydajności i nowoczesności jest zależna jakość usług, ich cena, a więc tak naprawdę to właśnie one w dużym stopniu przyczyniają się do porażki lub sukcesu pralniczego biznesu.

W przypadku pralni chemicznej najistotniejszą maszyną jest agregat chemiczny, ponieważ to w nim odbywa się cały proces prania na sucho za pomocą specjalnego rozpuszczalnika. Ceny tych agregatów chemicznych w zależności od ładowności, a przede wszystkim od stopnia zaawansowania technicznego wynoszą około pięćdziesiąt, a sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Oprócz tego powinniśmy uwzględnić także jeszcze urządzenia, które służą do wykańczania oraz fasonowania typu stoły pralnicze, żelazka, manekiny, urządzenia do wytwarzania pary oraz inne akcesoria, takie jak wózki, pojemniki, folie, regały, transportery wieszakowe, pokrowce oraz wiele, wiele innych przedmiotów niezbędnych w każdej pralni.

Jeśli natomiast chodzi o pralnię wodną to podstawowymi maszynami są pralnice, których jest wiele rodzajów. Różnice między nimi są w wydajności, ładowności, stopniu zużycia energii, nowoczesności oraz w ilości ekologicznych rozwiązań. Tego rodzaju pralnice łącza w sobie funkcje prania na mokro, takie jak pralnico-wirówki czy tunele pralnicze, które do tej pory są najbardziej nowoczesnymi oraz największymi pralnicami przemysłowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *