Co warto wiedzieć o ekranach dotykowych?

Technologia ekranów dotykowych wykorzystywana jest głównie w dzisiejszych urządzeniach cyfrowych – smartfonach, tabletach, laptopach, w kamerach i aparatach fotograficznych, Nintendo DS czy urządzeniach opartych o Windows 7. Terminem „ekran dotykowy” charakteryzuje się rozmaite technologie umożliwiające wykrycie dotknięcia ekranu palcem lub specjalnym piórkiem.

Klikanie myszą, stukanie w klawiaturę to rzeczy, które robimy już coraz rzadziej, ponieważ na rynek wkroczyły ekrany dotykowe. Wystarczy lekkie uderzenie w ikonę programu, a na wyświetlonej na monitorze klawiaturze można wpisywać teksty. Takie rozwiązanie to nie tylko indywidualna wygoda, ale i świetna metoda marketingowa i edukacyjna. Wyobraźcie sobie interaktywne prezentacje, których stoły blaty pokryte są ekranem dotykowym czy info-kioski, gdzie łatwo znaleźć informację! W zasadzie to nie musicie, ponieważ takie cudeńka znajdziecie na https://videofonika.pl/produkty/ekrany-i-monitory-dotykowe-v-screens/

Zalety ekranów dotykowych

Przede wszystkim – prosta obsługa. Bardzo często miejsca na klawiaturę brakuje zwłaszcza w małych urządzeniach, a myszka działa dobrze pod warunkiem, że leży na biurku. Obsługa urządzeń za pomocą ekranu dotykowego jest o wiele łatwiejsza. Do wprowadzania tekstu służy wyświetlana na monitorze klawiatura QWERTY, która jest wygodniejsza od typowej klawiatury telefonu, w której do każdego klawisza przypisanych jest wiele znaków lub funkcji. Co więcej, na ekranie wyświetlają się te przyciski, które w danym momencie są potrzebne. Niewątpliwą zaletą jest to, że technologia wciąż się rozwija i powstaje wiele nowych jej zastosowań.

Możliwe wykorzystanie

Wysoce profesjonalna i niezawodna technologia ekranów dotykowych Videofonika sprawia, że coraz częściej wykorzystywane są one w biznesie. Wprowadzenie zaawansowanych paneli LCD pozwala pracować im zarówno w dzień jak i w nocy w trybie 12/7, 16/7 lub 24/7. Ekrany mogą być dotykane dowolnie, bez obawy o ich uszkodzenie, ponieważ wykonywane są ze specjalnego hartowanego szkła. Możliwe jest też wprowadzenie nietypowego rozmiaru bądź kształtu, które wykonywane są na specjalne zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *