Co musisz wiedzieć przed zakupem biurka z regulacją wysokości?

Na pewno wszyscy nie jeden raz słyszeliśmy, że ruch jest kluczem do naszego zdrowia i szczęścia. Tymczasem, ciężko jest się ruszać, gdy cały dzień tkwimy przy biurku. Świetnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest inwestycja w biurko z regulacją wysokości. Daje ono swobodę w znalezieniu równowagi pomiędzy siedzeniem, a staniem, pomagając zachować czujność i aktywność przez cały dzień pracy. Jest kilka rzeczy, które powinniśmy wiedzieć przed zakupem takiego mebla.

Komfort na poziomie siedzącym i stojącym

Umiarkowanie jest kluczową kwestią. Podczas gdy nie chcemy spędzać całego dnia na siedzeniu, możemy zmęczyć się pozostając na nogach przez cały dzień. Dlatego producenci mebli biurowych zadbali o specjalne, ergonomiczne meble, pozwalające na dostosowanie ich do bieżących potrzeb pracowników. Przykładem jest seria mebli Drive znajdująca się w ofercie sklepu internetowego http://meblicante.pl/ dedykowana do pracy w pozycji siedzącej lub stojącej. Przed zakupem upewnijmy się, że biurko posiada automatyczną regulację wysokości. Jeśli wyposażone jest w system elektroniczny, sprawdźmy, czy jego obsługa nie sprawi nam trudności.

Wiele poziomów, na których można umieścić komputer i klawiaturę

Ekran komputera powinien znajdować się na wysokości oczu, podczas gdy klawiatura i mysz powinny znajdować się na wysokości łokcia, aby ramiona mogły spoczywać równolegle do biurka podczas pracy. Możemy z łatwością osiągnąć ten ergonomiczny ideał i poszukać produktu, który ma już wbudowane poziomy.

Przystępność cenowa

Podczas gdy biurka do pracy stojącej i siedzącej jeszcze do niedawna kosztowały dosyć dużo, w ostatnich latach stały się o wiele bardziej przystępne cenowo. Nie musimy rujnować firmowego konta, aby kupić produkt wysokiej jakości. Nie możemy jednak również zadowalać się najtańszą dostępną opcją, jeśli nie spełnia ona idealnie naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.