Menu

Co warto wiedzieć o ekranach dotykowych?

8 lipca, 2019 - Ogólne

Technologia ekranów dotykowych wykorzystywana jest głównie w dzisiejszych urządzeniach cyfrowych – smartfonach, tabletach, laptopach, w kamerach i aparatach fotograficznych, Nintendo DS czy urządzeniach opartych o Windows 7. Terminem „ekran dotykowy” charakteryzuje się rozmaite technologie umożliwiające wykrycie dotknięcia ekranu palcem lub specjalnym piórkiem.

Klikanie myszą, stukanie w klawiaturę to rzeczy, które robimy już coraz rzadziej, ponieważ na rynek wkroczyły ekrany dotykowe. Wystarczy lekkie uderzenie w ikonę programu, a na wyświetlonej na monitorze klawiaturze można wpisywać teksty. Takie rozwiązanie to nie tylko indywidualna wygoda, ale i świetna metoda marketingowa i edukacyjna. Wyobraźcie sobie interaktywne prezentacje, stoły których blaty pokryte są ekranem dotykowym czy info-kioski, gdzie łatwo znaleźć informację! W zasadzie to nie musicie, ponieważ takie cudeńka znajdziecie na https://videofonika.pl/produkty/ekrany-i-monitory-dotykowe-v-screens/

Zalety ekranów dotykowych
Przede wszystkim – prosta obsługa. Bardzo często miejsca na klawiaturę brakuje zwłaszcza w małych urządzeniach, a myszka działa dobrze pod warunkiem, że leży na biurku. Obsługa urządzeń za pomocą ekranu dotykowego jest o wiele łatwiejsza. Do wprowadzania tekstu służy wyświetlana na monitorze klawiatura QWERTY, która jest wygodniejsza od typowej klawiatury telefonu, w której do każdego klawisza przypisanych jest wiele znaków lub funkcji. Co więcej, na ekranie wyświetlają się te przyciski, które w danym momencie są potrzebne. Niewątpliwą zaletą jest to, że technologia wciąż się rozwija i powstaje wiele nowych jej zastosowań.

Możliwe wykorzystanie
Wysoce profesjonalna i niezawodna technologia ekranów dotykowych Videofonika sprawia, że coraz częściej wykorzystywane są one w biznesie. Wprowadzenie zaawansowanych paneli LCD pozwala pracować im zarówno w dzień jak i w nocy w trybie 12/7, 16/7 lub 24/7. Ekrany mogą być dotykane dowolnie, bez obawy o ich uszkodzenie, ponieważ wykonywane są ze specjalnego hartowanego szkła. Możliwe jest też wprowadzenie nietypowego rozmiaru bądź kształtu, które wykonywane są na specjalne zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *